Prognoza pogody na 27 i 28 marca

PAP | dodane 2013-03-27 (12:29) 4 lata 7 miesięcy 24 dni 22 godziny i 31 minut temu
 
Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie od Szkocji, przez południową Skandynawię, po zachodnią Rosję sięga klin wyżu znad Grenlandii. Na przeważającym obszarze Polski pogodę kształtuje wspomniany klin wyżu, jedynie na południu zaznaczy się wpływ niżów znad Europy południowej. Ze wschodu napływa chłodna masa powietrza kontynentalnego, jedynie nad Karpatami zalega nieco cieplejsza i wilgotniejsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Środa

W środę w południowej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite, na południu opady śniegu dające przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 4 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu wschodnim okresami duże i tam możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temp. maks. od -2 st., 0 st. na południu, lokalnie w rejonach podgórskich nawet -4 st., do 0 st., 2 st. w północnej połowie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresowo porywisty z kierunków wschodnich.

W nocy ze środy na czwartek w południowej i zachodniej części Polski zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a na północnym wschodzie nawet i małe. Temp. min. od -10 st.,- 8 st. na północnym wschodzie do -7 st., -4 st. na przeważającym obszarze i -3 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany z kierunków wschodnich.

Czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże, tylko na północnym wschodzie przez większa część dnia jeszcze zachmurzenie umiarkowane. Prawie w całym kraju, za wyjątkiem Polski północno-wschodniej, okresowo opady śniegu. Temp. maks. od -1 st. do 2 st., a na Dolnym Śląsku lokalnie 3 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, przeważnie południowo-wschodni.

Warszawa

W Warszawie w środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni. W nocy pogodnie. Temp. min. -6 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

(evak)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss