Prognoza pogody na 18 i 19 kwietnia

PAP | dodane 2013-04-17 (15:55) 1 rok 11 miesięcy 15 dni 8 godzin i 34 minuty temu | 1 opinia
 
Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Rosja oraz krańce południowo-wschodnie Europy są w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Nad Polską powoli przemieszczać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, wschód kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnomorskiego, po przejściu frontu nad zachodnie województwa napłynie chłodne powietrze polarnomorskie.

Czwartek

W czwartek w kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Wybrzeżu, Pomorzu, zachodzie Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i zachodzie Dolnego Śląska wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. od 19 do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, wieczorem na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie.

W nocy z czwartku na piątek w Małopolsce, na południowym wschodzie Kielecczyzny, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże i całkowite, okresami opady deszczu, początkowo możliwe burze, na północnym zachodzie większe przejaśnienia i zanik opadów; w obszarze od wschodniego Wybrzeża i Mazur przez Kujawy, północny zachód Mazowsza i Wielkopolskę po Śląsk i Opolszczyznę opady deszczu od 5 do 10 mm, na Dolnym Śląsku lokalnie do 15 mm. Temp. min. od 6 do 11 st., na Wybrzeżu i Pomorzu miejscami 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy.

Piątek

W piątek w dzień od Mazur i Suwalszczyzny przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemię Łódzką i Kielecczyznę po Śląsk i Małopolskę zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na Wybrzeżu okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. na Wybrzeżu od 12 do 14 st., na pozostałym obszarze od 15 do 18 st., na Podkarpaciu od 19 do 22 st. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

(evak)

Polub pogoda.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Fan dzialki 2013-04-17 (17:12) 1 rok 11 miesięcy 15 dni 7 godzin i 17 minut temu

Ma na sobote byc piekna pogoda bo grill bedzie inauguracyjny!

odpowiedz

POGODA W POLSCE

Bądź z nami na bieżąco

POGODA WEDŁUG TYPU:

Prognoza specjalna:

Rss