Prognoza pogody na 14 lipca

WP | dodane 2017-07-13 (17:16) 3 miesiące 10 dni 10 godzin i 39 minut temu
 
Stare powiedzenie głosi, iż po burzy musi zaświecić słońce. I rzeczywiście - w piątek będzie go w Polsce sporo, ale nie oznacza to pięknej, letniej pogody. Będzie chłodno, a w kolejne dni weekendu opady deszczu znów dadzą o sobie znać.

W piątek 14 lipca aurę w Polsce kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z odległym wyżem znad Atlantyku. Przez cały dzień na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie. Wyjątek stanowić będzie północna część kraju. W pasie od Świnoujścia po Suwałki po słonecznym poranku aura będzie kapryśna. Od godzin południowych należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a po południu pojawią się lokalne burze. Pod koniec dnia popada również w górach i na przedgórzu.

Będzie chłodno. W piątek termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą maksymalnie od 19 do 22 stopni. Na wybrzeżu i przedgórzu będzie jeszcze chłodniej - od 15 do 18 stopni Celsjusza.

Na sobotę i niedzielę synoptycy przewidują sporo chmur na niebie i niską - jak na lipiec - temperaturę. Musimy być gotowi na opady deszczu.W sobotę możliwe są także burze, którym towarzyszył będzie silny wiatr.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss