Powodzie błotne w popularnym kurorcie. Ewakuowano 114 turystów

PAP | dodane 2017-09-02 (02:19) 19 dni 6 godzin i 43 minuty temu | 2 opinie
 
Służby ratownicze Kabardo-Bałkarii na Kaukazie Północnym powiadomiły, że ewakuowały dotąd 114 turystów w rejonie kurortu Elbrus, wśród nich - 67 obywateli obcych państw. Turyści znajdowali się w rejonach odciętych w wyniku powodzi błotnych.

Służby prasowe rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podały, że ratownicy nawiązali kontakt ze wszystkimi grupami turystycznymi, które znajdowały się w górach w rejonie, gdzie doszło do powodzi.

W bazach turystycznych znajdowały się 224 osoby, a na trasach w górach - blisko 50 grup turystycznych liczących łącznie ponad 300 osób; wśród nich było ponad 130 cudzoziemców - wyjaśniło ministerstwo.

Ewakuowanych turystów zabrały z odciętych przez powódź rejonów śmigłowce Mi-8.

Wcześniej podano, że wśród cudzoziemców w rejonie Elbrusu są turyści z Polski. Następnie MSZ w Warszawie poinformowało, że brak informacji, by Polacy byli wśród poszkodowanych.

W odciętym przez powodzie błotne regionie przebywało ponad 7 tys. osób. Według władz mieszkańcy okolicznych miejscowości mają wodę i prąd, a także zapasy żywności na kilka dni, dlatego ewakuacja dotyczy tylko tych, którzy chcą opuścić ten rejon.

Służby ratownicze Kabardo-Bałkarii na Kaukazie Północnym powiadomiły, że ewakuowały dotąd 114 turystów w rejonie kurortu Elbrus, wśród nich - 67 obywateli obcych państw. Turyści znajdowali się w rejonach odciętych w wyniku powodzi błotnych.Powodzie są związane z podniesieniem się wód rzeki Baksan. Podczas zejścia lawin błotnych do rzeki wpadły trzy samochody, w których znajdowało się pięć osób. Dwie osoby uratowano, pozostałe trzy są poszukiwane.

Opr: Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 0%
nie 2 100%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~Kabardo-Bałkarii....??? Wot iz eat ??? 2017-09-02 (17:40) 18 dni 15 godzin i 22 minuty temu

takiego kraju niema. To, pismaku, nie angolska nazwa kraju i pisze się inaczej niż cię uczono za oceanem - prawidłowo jest Kabardino-Balkarii. To nie BaŁkany, panie, a BaLkaria.

odpowiedz

2
2
~gosc 2017-09-02 (16:16) 18 dni 16 godzin i 46 minut temu

to nie kurorty tona w blocie tylko ty pismaku ,drogi przerwalo i osunely sie zbocza na drogi.

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss