Fidżi: co najmniej 29 śmiertelnych ofiar cyklonu Winston

PAP | dodane 2016-02-23 (01:30) 1 rok 7 miesięcy 24 dni 11 godzin i 59 minut temu | 1 opinia
 
• Śmierć co najmniej 29 osób spowodował cyklon Winston, który przeszedł nad Fidżi
• Informację podały władze tego wyspiarskiego kraju na Pacyfiku
• Żywioł spowodował ogromne zniszczenia


Nad ląd cyklon Winston dotarł w sobotę wieczorem czasu lokalnego. Uderzył wtedy w miasto Rakiraki, znajdujące się w północnej części wyspy Fidżi.Najbardziej narażona na siłę cyklonu miała być stolica kraju - Suva, jednak w ostatniej chwili cyklon obrał inny kurs.

Winston został sklasyfikowany jako cyklon piątej, czyli najwyższej kategorii. Wiatr w porywach osiągał prędkość 325 km/h, a fale na oceanie miały 12 metrów wysokości. To najpotężniejszy cyklon w historii Fidżi i jeden z największych na półkuli południowej. Na zdjęciach zrobionych z powietrza przez siły powietrzne Nowej Zelandii widać odległe wioski, które cyklon zrównał z ziemią.- Zniszczeniom uległy całe wioski oraz uprawy, zerwane zostały linie energetyczne - powiedział szef operacji humanitarnych ONZ Stephen O'Brien.

Rząd Fidżi zapowiedział, że we wtorek wyśle statki z lekami i żywnością do oddalonych obszarów tego liczącego 300 wysp archipelagu.Liczba ofiar cyklonu może jeszcze wzrosnąć. Służby ratunkowe wciąż nie dotarły do mniejszych wysp.

Zobacz również: Potężny cyklon uderzył w Vanuatu

(miko)

Polub WP Pogoda na Facebooku

Tagi: cyklon, fidżi
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
~emeryt 2016-02-23 (13:05) 1 rok 7 miesięcy 24 dni i 24 minuty temu

Już bardzo dawno sam się zabił.

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss