Burza śnieżna w USA paraliżuje komunikację lotniczą

PAP | dodane 2013-02-08 (01:20) 2 lata 2 miesiące 10 dni 15 godzin i 46 minut temu
 
Zmierzający w kierunku północno wschodnich stanów USA front z licznymi burzami śnieżnymi spowodował już odwołanie ponad 900 lotów.

Stanu Nowej Anglii mogą spodziewać się, według prognoz, że w piątek pokryje je świeża warstwa śniegu sięgająca nawet 60 cm. W Nowym Jorku szaleje śnieżyca, która przyniesie co najmniej 30 cm białego puchu.

Najwięcej lotów odwołano na lotniskach Newark Liberty, w stanie New Jersey, Logan International w Bostonie i LaGuardia w Nowym Jorku.

Najwięcej lotów odwołały linie Delta - 740. American Airlines odwołały w czwartek 50 połączeń i zapowiedziały na piątek odwołanie 50 dalszych.

Problemy z komunikacją lotniczą występują też w Chicago. Na tamtejszym lotnisku O'Hara odwołano w czwartek 85 lotów.

Większość przewoźników lotniczych poszła na rękę pasażerom, których loty zostały odwołane przez pogodę umożliwiając im zmianę daty podróży bez wnoszenia dodatkowej opłaty.

W ostatnich latach linie lotnicze starają się z wyprzedzeniem odwoływać loty, jeśli spodziewają się znacznego pogorszenia warunków pogodowych. Ponadto, systemy rezerwacji biletów automatycznie zmieniają daty podróży pasażerom, których loty zostały odwołane.

(ks)

Polub pogoda.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE

Bądź z nami na bieżąco

POGODA WEDŁUG TYPU:

Prognoza specjalna:

Rss